Güneydoğu Anadolu Bölgesi fotoğrafları

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Fotoğrafları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi fotoğrafları, görselleri ve albümleri Güneydoğu bölgesinde antik kent, tarihi şehir, mili park ve ören yerleri ile görülmesi gereken yerlerin fotoğraflarını içermektedir.

Güneydoğu Anadolu’nun mistik ve etkileyici atmosferi ve Anadolu’nun batısına nazaran tarihi yerleşkelerinin nispeten biraz daha eskiye dayanması burada çekilecek fotoğraflara ayrı bir önem katmaktadır. Bu yüzden gezi fotoğrafçılığı anlamında Güneydoğu Anadolu Bölgesi fotoğrafları, diğer bölgelerde çekilen fotoğraflara nazaran daha etkileyici olabilmektedir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Fotoğraf Çekilecek Yerler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi fotoğrafları çekmek istediğinizde, bölgede bulunan bir çok antik yerleşim yerleri sizlere enfes dekorlar sunacaktır.

Dara antik kenti fotoğrafları ya da diğer adıyla Dara harabeleri, günümüze kadar gelen yapılarıyla buna verilecek örneklerden biridir. Yerleşim yerinin çok eski olması, kayalara oyulan yerleşim yerleri ve özellikle sarnıçları ile gözü ve kadrajı dolduracak niteliktedir.Nemrut dağı ile ilgili fotoğraf çekmek istediğinizde özellikle gün doğumu ve gün batışlarında gölgeler uzayacağı için Nemrut heykellerinin ihtişamı daha da belirgin olacaktır. Ayrıca milli park bölgesinde bulunan çeşitli anıtlar da fotoğraf çekilecek yerler olarak karşınıza çıkacaktır.

Zeugma Mozaik Müzesi’nde ise özellikle mozaik detayı fotoğrafı çekilebilir. Alanın kapalı olması ve ışığın müze koşullarına göre ayarlanmış olması nedeniyle çekimlerde biraz daha dikkatli olunmalıdır. Zeugma Mozaik Müzesi fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Güneydoğu Tarihi Şehir Fotoğrafları

Güneydoğuda bölgemizdeki şehirlerin çoğunun tarihçeleri çok eski zamanlara kadar gitmektedir. Bu anlamda Diyarbakır surları, Mardin taş evleri, Harran kubik evleri gibi antik yerleşimler ve tarihi yapılar gezi fotoğrafçıları için iyi birer dekor olacaktır.

Göbeklitepe fotoğrafları çekmek istediğinizde, fotoğraf çekimine başlamadan önce kesinlikle atmosferi yaşamalısınız. Kendinize ve Göbeklitepe’ye biraz zaman verin, eminiz ki gerçekten güzel fotoğraflar yakalayacaksınız.

Hasankeyf, baraj yapımından dolayı, yok olmaya yüz tutmaya başladığı için elinizi çabuk tutmakta fayda var. Bildiğiniz üzere bölgede bulunan tarihi eserler taşındı ve taşınmaya da devam edecek. Ancak Hasankeyf’te fotoğraf çekmek iyice zorlaşacak.

Halfeti ise fotoğraf anlamında gerçekten gözlerinizi doyuracaktır. Güneydoğu’da tekneye binip keyif yapmak isterseniz ki istersiniz, burası tam size göre. Tekneler sizi yarısı suya batmış köye kadar götürmekte.  Hani, internette, baraj suyunun altında kalmış bir minare görseli var ya? İşte oraya kadar gidiyorsunuz. Halfeti fotoğrafları da kesinlikle kadrajınız için sizleri bekliyor.

Güneydoğu Anadolu Güzergah ve Rota Fotoğrafları

Güneydoğu bölgesini gezerken bir güzergah ve tur dahilinde gittiğimiz için bu güzergahta da çeşitli anları fotoğrafladık. Belki ilginizi çekmesi açısından Güneydoğu Anadolu güzergah ve rota fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca diğer bölgelerimizde bulunan antik veya tarihi şehirlerin, gezilmesi gereken yerlerin fotoğrafları için aşağıdaki linklere de bakabilirsiniz.

Diğer Bölge Fotoğrafları

error: fotoğrafları izinsiz kullanmak yasaktır!