Alternatif Blog

Alternatif Bloglar

Yollardan ekibi olarak;
Zamanın alternatif süreçlerinden geçen bir alternatif tarih, alternatif blog yazı dizisi uyarlayalım istedik. Öyle ya; gerek Türkiye’de gerekse yurtdışında gezi listenize almanız için bir çok tarihi kente, antik şehire gittik, alternatif tatil yerlerini fotoğraflayıp, buralara da bir bakın anlamında, bir şekilde sizlere ulaştırmaya çalıştık..

Niyetimiz, pek tabi ki kendimize ayırdığımız durağan özel zamanlarımızı, zamanın durmadığı bilinciyle değerlendirmek.

Gezdiğimiz yerlerde birçok kültür ile materyal ile karşılaştık ki, ister istemez düşündüğümüz ve sohbet ederken bile hala güldüğümüz; bir çok alternatif tarih yaratacak done edindik. Amacımız elbette tarih bilimi veya sosyoloji bilimi gibi bilim türleriyle alay etmek değil, kesinlikle bunların önemini vurgulamak. Ancak psikoloji bilimi için bir şey diyemeyiz. Buna istinaden de biraz durup beyin fırtınası yaparak bir alternatif blog oluşturalım diye düşündük.

Yoksa takdir edersiniz ki herkes herhangi bir konu ile ilgili bilgi kendisine sorulduğunda bir uzman edasıyla cevap vermekte.

Tam da bu noktada “Mısır piramitleri ülkemizden kaçırılmış, ne diyorsunuz?” diye uzatılan mikrofona verilen cevapları izlediğinizi varsayıyoruz :D Sizin de aklınıza gelen alternatif tarih bilgileri olursa bize iletin, gerçekten insan zihninin kıvrımlarında nasıl bilgiler ürediğini çook merak ediyoruz :)

Cahilliğimize biraz daha cehalet katalım diyerek ipe sapa gelmez alternatif tarihin önemini vurguluyoruz. Hatta o kadar eminiz ki bazı alternatif blog sayfalarını okurken bu sayfayı okumadığınız için kafanız karışacak ‘acaba’ diyeceksiniz.. Araştırıp öğrenmek okuyana aittir, biz de bazen Morpheus gibi ‘cehalet mutluluktur’ diyoruz..

Gerçi internette bir konuyu araştırıp da alternatif blog sayfalarına kadar geldiyseniz hala araştırdığınız konu için bulduklarınız sizi kesmemiş demektir. Biz yine de vurgulayalım, Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi: “Her işin esas hedefine kısa ve kestirme yoldan varmak arzu edilmekle beraber, yolun kabul edilebilir; mantıki ve özellikle ilmi olması şarttır.”

İyi okumalar :)

error: fotoğrafları izinsiz kullanmak yasaktır!