Marmara bölgesi

Marmara Bölgesi Gezilecek Yerler

Marmara Bölgesi Gezilecek Yerler, Antik Kentler ve Tatil Yerleri

Marmara bölgesi, Avrupa’ya açılan boğaz niteliğinde ve barındırdığı antik kentler ile de önemli bir konumda diğer bölgelerimiz gibi.

Gelibolu ve çevresinin tarihi önemi, Troya (Troia) Milli parkı, Seddülbahir ve bir dönem Osmanlı devletine başkentlik yapmış Edirne..

Özellikle İstanbul’u içinde barındırması, gerek sosyal, gerek ekonomik, gerekse tarihi bakımdan bu bölgemizi çok önemli bir konuma taşımaktadır.

Özellikle Marmara Denizi’nin güneyinde yer alan antik kentler, Çanakkale ve civarındaki antik ve tarihi yerler keşfedilmeyi beklemektedir.

Sadece Kilitbahir Kalesi’nden Eceabat’a yürümek bile insana apayrı bir keyif vermekte. Diyelim ki bu bölgede yaşıyorsunuz ve tatil için kısıtlı imkanlarınız var; ve hatta bu imkan zaman olsun. İşte Dupnisa mağarasından tutun da Kırklareli’nin harika düz ovalarına kadar gidebildiğimiz her yerin sizlere tanıtımını yapmak istiyoruz.

Kaldı ki İstanbul gibi tarihi bir kent, bu bölgemizde. Mümkün mertebe İstanbul’daki müzeleri, bölgenin diğer gidebildiğimiz müzelerini sizler için derlemeye ve o müzelere gitmeye çalıştık.

Marmara bölgesi güzergahları; Gelibolu Dupnisa güzergahı gezilecek yerleri, gidilmesi gereken yerleri ile sizleri başbaşa bırakalım..

error: fotoğrafları izinsiz kullanmak yasaktır!