Ege Bölgesi fotoğrafları – Aegean Region Photos

 
 

Bergama Fotoğrafları

Pergamon Antik Kenti fotoğrafları

 

Blaundus fotoğrafları Uşak


 

Şirince fotoğraflar


 

Kayaköy fotoğraflar

Fethiye’de Bulunan Kayaköy fotoğrafları


 
 

Dilek yarımadası fotoğraflar


 
 
 
 

Ege Bölgesi Fotoğrafları

Ege Bölgesi fotoğrafları, Ege bölgesinde antik kent, tarihi şehir, milli park ve ören yerleri ile gezilecek yerlerin, görülmesi gereken yerlerin fotoğraflarını içermektedir. Ege bölgesi fotoğraf çekilecek yerler için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İnternette arattığınızda Ege bölgesi görülmesi gereken 50 yer, gezilmesi gereken 100 yer, Ege bölgesi en güzel 10 yer gibi konu başlıkları veya sayfalar önünüze gelmektedir. Biz yollardan ekibi olarak gittiğimiz yerler hakkında bilgiler vermenin yanında bu yerlerin ve güzergahların fotoğraflarını da çekmekteyiz. Bir çok web sitesi, gezi alanında hizmet vermiş olsa da, web sayfalarındaki fotoğrafları kendileri çekmemiştir. İzin alınmadan veya telif verilmeden kullanılan bu fotoğraflar ne yazık ki emeğe saygısızlıktır. Her neyse devam edelim.

Ege bölgesinde bulunan tarihi yerler ve şehirler, antik kentler, ören yerleri ve milli parklar biz fotoğraf tutkunları için gerçekten iyi bir dekor oluşturmaktadır. Her gezi fotoğrafçısının veya fotoğraf aşığının kesinlikle ilk gitmesi gereken yerdir, Anadolu’nun batısındaki Ege bölgesi.

Ege Bölgesi Fotoğrafları

Ege Bölgesi Fotoğrafları ve Antik Kentleri

Ege bölgesi fotoğrafı çekmek isteyenler için bu bölgenin keyfi antik kentlerin ve tarihi yerlerin çok olmasıdır. Örneğin Ege bölgesi içerisinde Afrodisias antik kenti fotoğrafları her daim fotoğraf tutkunlarını çekmiştir.

Afrodisias Tiberius Portikosu fotoğrafları - Tiberius Portico, Aphrodisias ancient city photos

Afrodisias Tiberius Portikosu fotoğrafları – Tiberius Portico, Aphrodisias ancient city photos

Bergama veya Pergamon antik kenti fotoğrafları ise gün batımı ve gün doğumlarında enfestir. Sebebi zaten bölgeye hakim bir tepede olmasıdır.

Ege bölgesi tarihi yerler içerisinde Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı fotoğraflarından, Şirince köyü fotoğraflarına kadar bir çok detay ve yapı sizleri bekler.

İzmir Selçuk Şirince köyü fotoğrafları - Sirince village photos

İzmir Selçuk Şirince köyü fotoğrafları – Sirince village photos

bunların yanında Tlos antik kenti fotoğrafları yeşillikler içerisinde kendisini belli ederken, Efes antik şehri fotoğrafları ise sarının her tonunda muhteşemdir. Tüm bu antik kentler ve daha fazlası Ege bölgesinin çekilmesi gereken fotoğrafları arasındadır, tüm bunların hepsini Ege bölgesi fotoğraf albümleri arasında görmek mümkündür.

Yukarıdaki saydığımız antik şehirler veya kentlerin yanısıra Milet antik şehri fotoğrafları da beğeniniz için sizleri beklemektedir. Bunlarla birlikte, Fethiye’de kimsesiz bir köy olan Kayaköy fotoğrafları da sessiz atmosferi ile sizleri çekecektir.

Kayaköy Fotoğrafları, terk edilmiş köy, Fethiye - Kayaköy photos, Ghost village in Fethiye

Kayaköy Fotoğrafları, terk edilmiş köy, Fethiye – Kayaköy photos, Ghost village in Fethiye

Oysa henüz gidemediğimizden dolayı Ege bölgesi fotoğraf galerileri arasına koyamadığımız birçok gezilmesi, görülmesi gereken yerler de var. Fırsat buldukça gideceğimiz bu tarihi yerleri veya antik yerleşim alanlarını, gezi yazılarını hazırlayınca web sayfamızda sunacağız.

Ege Bölgesi Fotoğrafları ve Güzergahları

Gezilerimizi genellikle güzergahlar dahilinde yapmış olduğumuz için, bu zamana kadar yapmış olduğumuz gidilen güzergahlar veya rotalar hakkında buraya, planlanlamış olduğumuz gidilecek güzergahlar veya rotalar hakkında da buraya bakabilirsiniz.

Unutmayın; en iyi yol gezdiğiniz yoldur!

Ayrıca diğer bölgelerimizde bulunan tarihi ve antik şehirlerin, gezilmesi gereken yerlerin fotoğrafları için aşağıdaki linklere de bakabilirsiniz.

Ege Bölgesi Fotoğrafları Haricinde Diğer Bölge Fotoğrafları

 
 
 
 
 

Ege Bölgesi Fotoğrafları Çekilecek Yerler ve Hava Durumları

Ege bölgesi hava durumu