Marmara Bölgesi fotoğrafları

 

Marmara Bölgesi Fotoğrafları

Marmara bölgesi fotoğrafları, Marmara bölgesi tarihi kentler, antik şehirleri, tarihi alanları ile görülmesi gereken gezilecek yerlerin fotoğraflarından oluşmaktadır. Ayrıca Marmara bölgesi fotoğraf çekilecek yerler olarak da kullanılabilecek bu yerler, fotoğraf ve doğa severler için çeşitli güzellikler sunmaktadır.

Türkiye’nin Avrupa kıtasında tek toprağına sahip olan Marmara bölgesi fotoğrafları çekmek için her mevsim bölgeye gidilebilir. Özellikle İstanbul gibi tarihi bir kentin bu bölgede olması ve Karadeniz’e geçiş noktası olması, tarihi ve antik yerleşim anlamında da bu bölgeyi önemli bir konuma sokmaktadır.

Marmara bölgesi fotoğrafları sayfası, gezginlere bu tarihi ve antik bölgelere gitmeden önce sizleri nelerin karşılayacağı hakkında bilgi sahibi olmanız açısından yararlı olacaktır.

Marmara Bölgesinde bulunan Müze fotoğrafları

Marmara bölgesinde bulunan ve Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan İstanbul’da bulunan İstanbul Arkeoloji Müzeleri fotoğrafları, aslında tarih ile ilgilenen kişilerin ilk gitmesi gerektiği yerlerden biridir.

Ayrıca Çanakkale Arkeoloji müzesi de hem tarihi eserlerin çeşitliliği, hem de mekanın genişliğinden dolayı tarihi eser fotoğrafları çekmek anlamında gidilmesi gereken yerlerdendir.

Harbiye Askeri Müzesi fotoğrafları çekmek istediğinizde, fotoğraf makineniz profesyonel ise sizden giriş ücretinin yanında ayrıca 15 TL gibi ücret alınmaktadır. Ancak Askeri müzedeki eserler gerçekten de fotoğraf çekmeye değer.

İstanbul, müze çeşitliliği olarak Türkiye’de ilk sırada gelmektedir. Özellikle İstanbul Deniz Müzesi ve İstanbul Demiryolu Müzesi kendi branşlarında görülmeye değer. Deniz müzesinin mimari olarak da yenilenmesi, müzeye artı bir değer katmış durumda. Demiryolu müzesi ise zaten tarihi bir binada olduğundan dolayı, bakımsız olsa da kesinlikle fotoğraflanacak yerlerdendir.

Marmara Bölgesinde Diğer Fotoğrafı Çekilecek Yerler

Marmara Denizinin altında bulunan Parion Antik kenti, henüz pek bilinmediği için fotoğraf çekmenin kolay olduğu yerlerden biridir. Bununla birlikte tarihi Cumalıkızık köyü fotoğraflarıyla size enfes kareler bırakacaktır. Kesinlikle fotoğraf çekilecek yerlerden biridir Marmara bölgesi fotoğrafları konusunda.

Müzesi yeni açılan Troya antik kenti, antik zamanlardan günümüze kadar gelen kenti fotoğraflamak isteyenler için Çanakkale’de fotoğraf çekilecek yerlerden biridir.

Edirne ilinde fotoğraf çekilecek tarihi yerlerin başında, rahatlık anlamında Eski cami gelmektedir. Aynı zamanda Selimiye camisi ve Edirne sokakları da fotoğrafları çekilecek yerlerdendir ancak henüz bununla ilgiyi sayfayı hazırlayamadık.

Gelibolu fotoğrafları ise size hayranlık uyandıracaktır. Gelibolu Tarihi Alanı içinde bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli yere sahip bu yarımada esşiz güzellikleri ve tarihi alanları, şehitlikleri, savaş alanları ile sizleri hem hüzünlendirecek hem de büyüleyecektir. Özellikle Şehitler Abidesi, fotoğraf çekmek için en çok kalacağınız yer olacaktır.

Seddülbahir ve Seddülbahir Kalesi fotoğrafları çekmek için bölgede kesinlikle konaklamanız gerekecektir.

Fotoğraf çekmek için bazı geceler, özel turlarla girilen Ayasofya’nın fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, kalabalık sebebiyle biraz zor olduğunu hatırlatmak isteriz. Kesinlikle fotoğraf severleri her daim kendine çeken, bir çok özelliği ile dünyada tek olan müze İstanbul’da görülecek yerlerin ilk sırasında gelmektedir.

Bunlarla birlikte Marmara bölgesinde gidilecek güzergah ve rota fotoğrafları için bu sayfamıza bakabilirsiniz.

Ayrıca Diğer Bölgelerimizde Bulunan Antik ve Tarihi Şehirlerin fotoğrafları için Aşağıdaki Linklere Bakabilirsiniz.

Diğer Bölge Fotoğrafları

error: fotoğrafları izinsiz kullanmak yasaktır!