Marmara Bölgesi fotoğrafları – Marmara Region Photos

 

Rahmi Koç müze fotoğrafları


 

Dupnisa Fotoğrafları


 
 

Arkeoloji müzeleri fotoğraflar


 

İstanbul Deniz Müzesi Fotoğraf


 
 
 

Askeri Müze Fotoğraflar


 

Çanakkale Arkeoloji fotoğraflar


 

Demiryolu müzesi fotoğraflar


 
 
 
 

Eski Cami fotoğraflar


 

Ayasofya fotoğraflar


 

Bandırma Arkeoloji Müzesi Fotoğraflar


 

Marmara bölgesi fotoğrafları, Marmara bölgesi tarihi kentler, antik şehirleri, tarihi alanları ile görülmesi gereken gezilecek yerlerin fotoğraflarından oluşmaktadır. Ayrıca Marmara bölgesi fotoğraf çekilecek yerler olarak da kullanılabilecek bu yerler, fotoğraf ve doğa severler için çeşitli güzellikler sunmaktadır.

Türkiye’nin Avrupa kıtasında tek toprağına sahip olan Marmara bölgesi fotoğrafları çekmek için her mevsim bölgeye gidilebilir. Özellikle İstanbul gibi tarihi bir kentin bu bölgede olması ve Karadeniz’e geçiş noktası olması, tarihi ve antik yerleşim anlamında da bu bölgeyi önemli bir konuma sokmaktadır.

Marmara bölgesi fotoğrafları sayfası, gezginlere bu tarihi ve antik bölgelere gitmeden önce sizleri nelerin karşılayacağı hakkında bilgi sahibi olmanız açısından yararlı olacaktır.

Marmara Bölgesi Fotoğrafları ve Müzeler

İstanbul’da bulunan Rahmi M. Koç Müzesi fotoğrafları, sizlere fotoğraf çekerken Türkiye endüstriyel devriminin adeta zaman yolculuğunu yapmanıza sebep olacaktır

Rahmi M. Koç Müzesi antika arabalar salonu - Rahmi M. Koc Museum antique cars hall

Rahmi M. Koç Müzesi antika arabalar salonu – Rahmi M. Koc Museum antique cars hall

Marmara bölgesinde bulunan ve Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip olan İstanbul’da bulunan İstanbul Arkeoloji Müzeleri fotoğrafları, aslında tarih ile ilgilenen kişilerin ilk gitmesi gerektiği yerlerden biridir.

İstanbul Arkeoloji Müzesi eserleri Dans Eden Maenad - Dancing Maenad, Turkey Istanbul Archaeology Museum

İstanbul Arkeoloji Müzesi eserleri Dans Eden Maenad – Dancing Maenad, Turkey Istanbul Archaeology Museum

Ayrıca Çanakkale Arkeoloji müzesi de hem tarihi eserlerin çeşitliliği, hem de mekanın genişliğinden dolayı tarihi eser fotoğrafları çekmek anlamında gidilmesi gereken yerlerdendir.

Marmara bölgesi arkeoloji müzeleri anlamında diğer bölgelerimizden çok zengindir. Balıkesir Bandırma ilçesindeki Bandırma Arkeoloji Müzesi fotoğrafları da küçük olduğu kadar zengin çeşitliliği de fotoğraflarınızda yansıtacaktır.

Bandırma Arkeoloji Müzesi gümüş Elham kutusu 19.yy - Bandirma Archaeological Museum silver Prayer box 19.century, Turkey

Bandırma Arkeoloji Müzesi gümüş Elham kutusu 19.yy – Bandirma Archaeological Museum silver Prayer box 19.century, Turkey

Harbiye Askeri Müzesi fotoğrafları çekmek istediğinizde, fotoğraf makineniz profesyonel ise sizden giriş ücretinin yanında ayrıca 15 TL gibi ücret alınmaktadır. Ancak Askeri müzedeki eserler gerçekten de fotoğraf çekmeye değer.

Harbiye Askeri müzesi eserleri Örgü zırhlı gömlek - Mail shirt, Military Museum

Harbiye Askeri müzesi eserleri Örgü zırhlı gömlek – Mail shirt, Military Museum

İstanbul, müze çeşitliliği olarak Türkiye’de ilk sırada gelmektedir. Özellikle İstanbul Deniz Müzesi ve İstanbul Demiryolu Müzesi kendi branşlarında görülmeye değer. Deniz müzesinin mimari olarak da yenilenmesi, müzeye artı bir değer katmış durumda. Demiryolu müzesi ise zaten tarihi bir binada olduğundan dolayı, bakımsız olsa da kesinlikle fotoğraflanacak yerlerdendir.

Sirkeci garı İstanbul Demiryolu Müzesi - Istanbul Railway Museum

Sirkeci garı İstanbul Demiryolu Müzesi – Istanbul Railway Museum

Marmara Bölgesi Fotoğrafları ve Fotoğraf Çekilecek Yerler

Marmara Denizinin altında bulunan Parion Antik kenti, henüz pek bilinmediği için fotoğraf çekmenin kolay olduğu yerlerden biridir. Bununla birlikte tarihi Cumalıkızık köyü fotoğraflarıyla size enfes kareler bırakacaktır. Kesinlikle fotoğraf çekilecek yerlerden biridir Marmara bölgesi fotoğrafları konusunda.

Müzesi yeni açılan Troya antik kenti, antik zamanlardan günümüze kadar gelen kenti fotoğraflamak isteyenler için Çanakkale’de fotoğraf çekilecek yerlerden biridir.

Troya antik kenti şehir duvarları - City walls, Troy ancient city photos

Troya antik kenti şehir duvarları – City walls, Troy ancient city photos

Edirne ilinde fotoğraf çekilecek tarihi yerlerin başında, rahatlık anlamında Eski cami gelmektedir. hat sanatının tüm görkemi Eski cami içinde duvarlarında boydan boya görülebilir. Aynı zamanda Selimiye camisi ve Edirne sokakları da fotoğrafları çekilecek yerlerdendir ancak henüz bununla ilgiyi sayfayı hazırlayamadık.

Marmara Bölgesi Fotoğrafları ve Gelibolu

Gelibolu fotoğrafları ise size hayranlık uyandıracaktır. Gelibolu Tarihi Alanı içinde bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli yere sahip bu yarımada esşiz güzellikleri ve tarihi alanları, şehitlikleri, savaş alanları ile sizleri hem hüzünlendirecek hem de büyüleyecektir. Özellikle Şehitler Abidesi, fotoğraf çekmek için en çok kalacağınız yer olacaktır.

Seddülbahir ve Seddülbahir Kalesi fotoğrafları çekmek için bölgede kesinlikle konaklamanız gerekecektir.

Ayasofya vaftizhane duvarı - The wall of Hagia Sophia baphistery

Ayasofya vaftizhane duvarı – The wall of Hagia Sophia baphistery

Fotoğraf çekmek için bazı geceler, özel turlarla girilen Ayasofya’nın fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, kalabalık sebebiyle biraz zor olduğunu hatırlatmak isteriz. Kesinlikle fotoğraf severleri her daim kendine çeken, bir çok özelliği ile dünyada tek olan müze İstanbul’da görülecek yerlerin ilk sırasında gelmektedir.

Kapıdağ Yarımadası

Kapıdağ yarımadası ise fotoğrafseverlerin kesinlikle uğraması veya gezi yapması gereken yerlerden biridir. Kapıdağ yarımadası, gerek doğası gerekse barındırdığı antik ve tarihi yerleşimlerle kesinlikle görülmesi gerekli Marmara bölgesi önemli yerlerindendir.

Kapıdağ yarımadası Erdek Kirazlı manastırı fotoğrafları - Kapidag peninsula Kirazlı monastery Erdek

Kapıdağ yarımadası Erdek Kirazlı manastırı fotoğrafları – Kapidag peninsula Kirazlı monastery Erdek

Kyzikos antik Kenti Fotoğrafları

Kyzikos antik kenti deyim yerindeyse taş üstünde taş kalmamış antik kentlerimizden biridir ve Kapıdağ Yarımadası içindedir. Kyzikos fotoğrafları çekmek size değişik bir deneyim sunabilir.

Bunlarla birlikte Marmara bölgesinde gidilecek güzergah ve rota fotoğrafları için bu sayfamıza bakabilirsiniz.

Marmara Bölgesi Fotoğrafları Haricinde Diğer Bölge Fotoğrafları

 
 
 

İç Anadolu Bölgesi Fotoğrafları

İç Anadolu fotoğrafları için tıklayınız

 
 

Ayrıca İlgili Linkler: