İç Anadolu Bölgesi Müze, Tarihi ve Antik Şehir Fotoğrafları

İç Anadolu bölgesi fotoğrafları da diyebileceğimiz Orta Anadolu fotoğrafları, görselleri ve albümleri, İç Anadolu bölgesinde gezilecek antik şehir, tarihi kent, ören yerleri ve müzelerin fotoğraflarını kapsamaktadır.

İç Anadolu fotoğrafları, sizlerde hayranlık uyandıracak tarihi eserleri, antik ve tarihi kentleri, fotoğraf çekilecek ören yerleri ve alanları olarak fotoğraf severler için mükemmel bir kaynaktır. Eski zamanlardan beri İç Anadolu bölgesinin bir geçiş bölgesi olması ve Anadolu’da yerleşik hayatın da kalbi olması nedeniyle fotoğraf konusunda harika deneyimler sunmaktadır. İç Anadolu bölgesi fotoğrafı çekmek isterseniz yazımıza göz atmalısınız.

Güzelyurt fotoğrafları Kırk Kilise Vadisi Aksaray İç Anadolu Bölgesi - Fourty Church Valley Central Anatolia Region Guzelyurt photos

Güzelyurt fotoğrafları Kırk Kilise Vadisi Aksaray İç Anadolu Bölgesi – Fourty Church Valley Central Anatolia Region Guzelyurt photos

İç Anadolu Bölgesi Fotoğrafları Tarihi Yerler ve Antik Şehirler

İç Anadolu bölgesi tarihi şehir ve antik kent anlamında diğer bölgelerimizden az zengin değildir. Çorum ilimizde bulunan Hitit yerleşkelerinden, Alacahöyük ve Hattuşa’dan, Ihlara vadisindeki mağara kiliselerine kadar çeşitlilik göstermektedir.

Aynı zamanda rahmetli Türk tarihi profesörü Halil İnalcık’ın çeşitli kitaplarında bahsettiği yapılar bu bölgededir. Anadolu Selçuklu ve Osmanlı zamanından kalma birçok yapı, köprü, İç Anadolu bölgesi içinde çeşitli şehirlerde sizi beklemektedir.

Ankara’da Hacı Bayram Veli Camisi yanın bulunan Augustus tapınağı da fotoğraflanmaya değecek yapılardandır.

Adana – Ankara yolu üzerinde bulunan düz Aksaray ovaları ve Hasandağı, fotoğraflarda bir sonsuzluğu anlatırcasına sessizce beklemektedir.

Güzelyurt Yüksek Kilise, Analipsis Orta Anadolu Aksaray - St. Analipsis Church, Central Anatolia Region Guzelyurt Photos

Güzelyurt Yüksek Kilise, Analipsis Orta Anadolu Aksaray – St. Analipsis Church, Central Anatolia Region Guzelyurt Photos

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz Kapadokya, Göreme, Ürgüp ve Zelve Açık Hava müzesinde geçireceğiniz birkaç gün, buranın psikolojisini anlamanıza ve çok daha özellikli fotoğraf çekmenize sebep olacaktır.

Konya şehri Anadolu tarihi geçmişini yansıtan şehirlerdendir. Ve Konya’da bulunan müzeler de fotoğraf çekmek için iyi mekânlardandır. Karaman ilimizde Hatuniye Medresesi, Hürrem Dayı Medresesi de fotoğraf anlamında göz dolduracak yerlerdendir.

Bunların yanında Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Ankara Resim ve Heykel Müzesi ise başlı başına fotoğraf çekimi için enfes dekor özelliği sağlamaktadır.

İç Anadolu Bölgesi Güzergâh ve Rota Fotoğrafları

İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları dâhilinde gezi yaparken çektiğimiz güzergah ve rota fotoğrafları da bulunmaktadır. Bu daha az özellikli İç Anadolu Bölgesi gezi ve güzergah fotoğrafları için buraya bakabilirsiniz.

Ayrıca İç Anadolu haricindeki diğer bölgelerde bulunan antik şehir ve tarihi yer fotoğrafları için sayfanın alt kısmına bakabilirsiniz.

Ayrıca İlgili Linkler:

İç Anadolu bölgesi antik kentler ve tarihi şehirler
Marmara Bölgesi Fotoğrafları
Karadeniz Bölgesi Fotoğrafları
Ege Bölgesi Fotoğrafları
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Fotoğrafları
Doğu Anadolu Bölgesi Fotoğrafları
Akdeniz Bölgesi Fotoğrafları
İç Anadolu bölgesi hava durumu