Akdeniz Bölgesi Fotoğrafları – The Mediterranean Region photos

 

Antalya Arkeoloji Müzesi fotoğraflar


 

Sagalassos antik kenti fotoğraflar


 
 

Salda gölü fotoğraflar


 

İnsuyu mağarası fotoğraflar


 
 
 

Akdeniz Bölgesi Fotoğrafları (The Mediterranean Region Photos)

Akdeniz bölgesi fotoğrafları olarak tasarladığımız bu sayfada, Akdeniz bölgesindeki müze, tarihi şehir, antik kent fotoğrafları ile, tarihi yerler ve ören yerleri ile görülmesi gereken gezilecek yerlerin kendi çektiğimiz fotoğraflarını derledik. Bununla birlikte Akdeniz bölgesinde fotoğraf çekilecek yerleri sunmaya çalıştık.

İnternette genelde Akdeniz bölgesi görülmesi gerekli 100 yer, gezilmesi gerekli 10 yer gibi konularla açılan web siteleri her daim bulunmaktadır. Ancak bu web siteleri yazarlarının çoğu fotoğrafları dışarıdan aldığı (veya kopyaladığı) gibi, bu yerlere genelde gitmemişlerdir.

Ancak biz yollardan ekibi olarak çeşitli güzergahlarla gittiğimiz bu yerlerde bilgiyi organik olarak gittiğimiz yerlerden öğrenerek sizlerle paylaşmayı düşündük.

Akdeniz Bölgesi Fotoğrafları ve Gezilecek Yerler

Öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren ve Likya Birliği içinde önemli bir konuma sahip olan iki kente gittik. Leton antik kenti ve Xanthos antik kentine giderek fotoğrafladık. Letoon fotoğrafları ve Xanthos fotoğrafları sayfalarına giderek, fotoğraflar arasında gezintiye çıkabilirsiniz.

Letoon antik kenti - the Mediterranean region Letoon ancient city photos

Letoon antik kenti – the Mediterranean region Letoon ancient city photos

Son yıllarda keşfedilen ve keşfedildiği andan itibaren hızlı bir şekilde kirlenen Salda Gölü fotoğrafları ve Akdeniz ile ülkemizde önemli bir yere sahip olan İnsuyu mağarası fotoğrafları için ilgili sayfalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Salda gölü fotoğrafları Saldivler veya Türkye'nin Maldivleri Burdur - Turkey the Mediterranean region Salda Lake photos

Salda gölü fotoğrafları Saldivler veya Türkye’nin Maldivleri Burdur – Turkey the Mediterranean region Salda Lake photos

Bunun haricinde Akdeniz bölgesi içinde henüz gitmiş olduğumuz yerlerin ve bu görülmesi gerekli yerlerin fotoğraflarını düzenledikçe tarih ve fotoğraf meraklıları için paylaşacağız.

Antalya Arkeoloji Müzesi de denilen Antalya Müzesi, özellikle heykellerin bulunduğu salonlarda fotoğçıların işine yarayacak ışık dolgunluğu sağlamaktadır. Antalya Müzesi fotoğrafları sayfasına göz atabilirsiniz.

 

Antalya Müzesi Bölge Kazıları Salonu antik altın yılanlı yüzük - Antalya Archaeological Museum Area Excavations Hall ancient golden ring with snake

Antalya Müzesi Bölge Kazıları Salonu antik altın yılanlı yüzük – Antalya Archaeological Museum Area Excavations Hall ancient golden ring with snake

Akdeniz Bölgesi fotoğrafları

Bundan dolayı Burdur tarihi yer fotoğraflarından, Baki bey Konağı fotoğraflarına kadar hepsi yakında sayfamızda erişime açık olacak.

Antik şehir ve tarihi kent anlamında diğer bölgelerimiz gibi zengin bir envantere sahip olan Akdeniz bölgesi, fotoğraf çekmek açısından çok uygun olsa da bunu özellikle yaz mevsiminde yapmak sorunlara neden olabilmekte. Özellikle sıcak günlerde fotoğraf çekmek için çıktığınızda yanınıza kesinlikle su ve şapka almalısınız. Güneşte fazla kalmamanızı da salık veririz.

Bilirsiniz ki en güzel fotoğraflar aslında sabah ve akşam üzerleri güneşin gölgeler yarattığı zamanlarda çekilmektedir. Işık ve renk tonları bu saatlerde çok daha iyidir. Akdeniz bölgesinde yaz mevsiminde öğle saatlerinde havanın çok sıcak olacağını ve güneşin tepede olacağını iyi düşünmenizde fayda var.

Akdeniz Bölgesi Fotoğrafları Haricinde Diğer Bölge ve Yurtdışı Fotoğrafları

 
 
 
 
 

Akdeniz Bölgesi Fotoğrafları Çekilecek Yerlerde Hava Durumu

Akdeniz bölgesi için hava durumu