Akdeniz Bölgesi Fotoğrafları

 

Akdeniz Bölgesi Fotoğrafları

Akdeniz bölgesi fotoğrafları olarak tasarladığımız bu sayfada, Akdeniz bölgesindeki müze, tarihi şehir, antik kent fotoğrafları ile, tarihi yerler ve ören yerleri ile görülmesi gereken gezilecek yerlerin kendi çektiğimiz fotoğraflarını derlemeye çalıştık. Bununla birlikte Akdeniz bölgesinde fotoğraf çekilecek yerleri sunmaya çalıştık.

İnternette genelde Akdeniz bölgesi görülmesi gerekli 100 yer, gezilmesi gerekli 10 yer gibi konularla açılan web siteleri her daim bulunmaktadır. Ancak bu web siteleri yazarlarının çoğu fotoğrafları dışarıdan aldığı (veya kopyaladığı) gibi, bu yerlere genelde gitmemişlerdir.

Ancak biz yollardan ekibi olarak çeşitli güzergahlarla gittiğimiz bu yerlerde bilgiyi organik olarak gittiğimiz yerlerden öğrenerek sizlerle paylaşmayı düşündük.

Akdeniz Bölgesi Gezilecek Yerler ve Fotoğrafları

Öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesine giren ve Likya Birliği içinde önemli bir konuma sahip olan iki kente gittik. Leton antik kenti ve Xanthos antik kentine giderek fotoğrafladık. Letoon fotoğrafları için buraya, Xanthos fotoğraflarına için ise buraya giderek, fotoğraflar arasında gezintiye çıkabilirsiniz.

Bunun haricinde Akdeniz bölgesi içinde henüz gitmiş olduğumuz yerlerin ve bu görülmesi gerekli yerlerin fotoğraflarını düzenledikçe tarih ve fotoğraf meraklıları için paylaşacağız.

Akdeniz fotoğrafları

Bundan dolayı Antalya müzesi fotoğraflarından, Perge antik kenti fotoğraflarına, Salda gölü fotoğraflarından, Baki bey Konağı fotoğraflarına kadar hepsi yakında sayfamızda erişime açık olacak.

İnsuyu mağarası fotoğrafları ve Sagalassos antrik kenti fotoğraflarını da unutmamak gerek.

Antik şehir ve tarihi kent anlamında diğer bölgelerimiz gibi zengin bir envantere sahip olan Akdeniz bölgesi, fotoğraf çekmek açısından çok uygun olsa da bunu özellikle yaz mevsiminde yapmak sorunlara neden olabilmekte. Özellikle sıcak günlerde fotoğraf çekmek için çıktığınızda yanınıza kesinlikle su ve şapka almalısınız. Güneşte fazla kalmamanızı da salık veririz.

Bilirsiniz ki en güzel fotoğraflar aslında sabah ve akşam üzerleri güneşin gölgeler yarattığı zamanlarda çekilmektedir. Işık ve renk tonları bu saatlerde çok daha iyidir. Akdeniz bölgesinde yaz mevsiminde öğle saatlerinde havanın çok sıcak olacağını ve güneşin tepede olacağını iyi düşünmenizde fayda var.

 
 

Diğer Bölge Fotoğrafları

error: fotoğrafları izinsiz kullanmak yasaktır!