Yurt Dışı Fotoğraflar, Avrupa Antik Kent, Tarihi Yer Fotoğrafları

Yurtdışı antik kent, tarihi şehir, tarihi yer ve müze fotoğraflar veya fotoğraflar sayfası özellikle ülke olarak kategorize edilmiştir. Genellikle mimari, tarihi yapı, anıt olarak birbirinden ayrılmış bir biçimde fotoğraf severlerin ilgisine sunulmuştur. Eğer yurtdışında hangi ülkeye gidilmesi konusunda bir fikre ihtiyacınız varsa fotoğraflardan göreceğiniz üzere bu sayfa tam size göre sayfalardan biridir.

Yurtdışı antik kentler, tarihi şehirler ve müzeler fotoğrafları, Avrupa’da ve dünyanın diğer bölgelerinde çekmiş olduğumuz fotoğrafların sayfasıdır. Gezginlere veya yurtdışına çıkmak isteyen fotoğraf meraklılarına bilgi vermek amacıyla hazırlamış olduğumuz Yurtdışı fotoğrafları sayfasında çeşitli ülkelerde veya tarihi şehirlerde çektiğimiz fotoğraflar bulunmaktadır.

Londra fotoğraflar Greenwich'te bulunan Greenwich pub - Greenwich tavern London photos

Londra fotoğraflar Greenwich’te bulunan Greenwich pub – Greenwich tavern London photos

İtalya Fotoğraflar

Yurtdışı kategorisinde bulunan İtalya antik kentler, tarihi şehirler, müzeler, anıtlar fotoğrafları, Venedik’ten Roma Kolezyum’a, ünlü Torino Mısır Müzesi’nden Milano katedraline kadar birçok alanı kapsamaktadır.

İtalya fotoğraflar albümünde;
– Roma fotoğrafları
– Venedik fotoğrafları
– Torino fotoğrafları
– Milano fotoğrafları, bulunmaktadır.
Bu İtalya kentleri fotoğrafları da kendi içlerinde dünyaca ünlü tarihi yerlerinin fotoğraflarını barındırmaktadır.

Kolezyum fotoğrafları arena altı - Colosseum underground photos under the arena

Kolezyum fotoğrafları arena altı – Colosseum underground photos under the arena

Portekiz Fotoğraflar

Portekiz’in meşhur açık hava benzeri kentlerinden anıtlarına, Avrupa’nın en batı ucu olan Roca Burnu’ndan Sintra’daki Ters Kule’ye kadar birçok yerin, müzenin ve anıtın fotoğrafları bulunmaktadır.

Portekiz Fotoğraf Galerisi

Portekiz fotoğrafları albümünde;
– Lizbon fotoğrafları
– Pombal fotoğrafları
– Belem fotoğrafları
– Sintra fotoğrafları
– Roca Burnu fotoğrafları, bulunmaktadır.

Lizbon Portekiz mimarisi ve Lizbon sokak fotoğrafları - Lisbon streets and Portugal architecture photos

Lizbon Portekiz mimarisi ve Lizbon sokak fotoğrafları – Lisbon streets and Portugal architecture photos

İngiltere Fotoğraflar

İngiltere’nin başkenti olan özellikle dünyaca ünlü British Museum eserlerinden, Londra sokaklarına kadar Londra fotoğrafları için ve İskoçya’nın başkenti Edinburgh fotoğrafları için ilgili sayfalara bakabilirsiniz.

Ayrıca uzun bir zaman dünyanın en eski yapısı olma özelliğini elinde bulunduran ancak Göbeklitepe’nin keşfinden sonra ikinci sıraya gerileyen Stonehenge fotoğrafları için buraya bakabilirsiniz. Bunun yanında İngiltere’nin güneyinde bulunan Salisbury tarihi kenti ve Salisbury katedrali fotoğrafları için ilgili fotoğraf sayfalarına göz atabilirsiniz.

British Museum Londra, avlu içindeki totem - London British Museum totem pole in courtyard

British Museum Londra, avlu içindeki totem – London British Museum totem pole in courtyard

Diğer Yerler ve Yurtdışı Fotoğrafları Sayfaları

Amerika kıtasında bulunan New York şehri de çok geniş bir yelpazede yazılmış olmakla birlikte ilgili linkten New York fotoğrafları sayfamıza gidebilirsiniz.

Ayrıca yurtdışı fotoğrafları haricinde ülkemiz de gerek Anadolu olsun, gerekse Trakya olsun, fotoğraflanacak birçok yer bulunmaktadır. Özellikle tarihi anlamda geniş bir yelpazeye sahip olan Anadolu içlerinde birçok medeniyetten ve uygarlıktan günümüze kadar gelen yerleri fotoğraflamak mümkündür.

Türkiye fotoğrafları sayfasında, Türkiye’de bulunan antik kent, tarihi şehir ve tarihi yer ile müzeler bölge bölge ayrılarak oluşturulmuştur. Böylece sayfa içinde gezinti çok daha kolay hale getirilmiştir.

Ayrıca İlgili Linkler:

Portekiz güzergahı fotoğraf sayfası
İngiltere güzergahı fotoğraf sayfası
Dünya haritası
Türkiye Gezilecek antik kent ve tarihi şehirler

Verified by MonsterInsights