Yurtdışı Antik Kent ve Tarihi Şehir Fotoğrafları – Tarihi Yerler

Yurtdışı antik kent tarihi şehir fotoğrafları

Yurtdışı antik kent tarihi şehir fotoğrafları içeriği özellikle ülke olarak kategorilere ayrılmıştır. Böylece, genellikle tarihi anıtsal, mimari yapı ve şehir olarak gezilmesi gereken görülecek yerler fotoğraf bazında, birbirinden ayrılmış bir biçimde fotoğraf severlerin ilgisine sunulmuştur.

Ülke Ülke Yurtdışı Antik Kent Tarihi Şehir Fotoğrafları

Ülkeleri birbirlerinden ayrı tutarak hangi ülkede hangi gezilecek yerler olarak düşünülmüş olan bu sayfa gezikoliklere ülkeler arasında gezme imkanını daha rahat sunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak henüz sayfasını ve fotoğraflarını hazırlayamadığımız birçok yer bulunmaktadır. Yine de fotoğraflar ve sayfalar bittikçe burada paylaşılmaktadır.
 
 

İskoçya Fotoğrafları

 

Amerika Birleşik Devletleri Fotoğrafları


 

Japonya Fotoğrafları

Yurtdışı fotoğrafları, Avrupa’da ve dünyanın diğer bölgelerinde çekmiş olduğumuz fotoğrafların sayfasıdır. Gezginlere veya yurtdışına çıkmak isteyen fotoğraf meraklılarına bilgi vermek amacıyla hazırlamış olduğumuz Yurtdışı fotoğrafları sayfamızda çeşitli ülkelerde veya tarihi şehirlerde çektiğimiz fotoğraflar bulunmaktadır.

İngiltere Gezilecek Yerler ve Yurtdışı Antik Kent Tarihi Şehir Fotoğrafları

İngiltere gezilecek yerler Stonehenge anıtı fotoğrafları - England Stonehenge prehistoric monument

İngiltere gezilecek yerler Stonehenge anıtı fotoğrafları – England Stonehenge prehistoric monument

İngiltere’nin başkenti Londra fotoğrafları ve İskoçya’nın başkenti Edinburgh fotoğrafları için ilgili sayfalara bakabilirsiniz.

Ayrıca uzun bir zaman dünyanın en eski yapısı olma özelliğini elinde bulundurdan ancak Göbeklitepe’nin keşfinden sonra ikinci sıraya gerileyen Stonehenge fotoğrafları için buraya bakabilirsiniz.

Bunun yanında İngiltere’nin güneyinde bulunan Salisbury tarihi kenti ve Salisbury katedrali fotoğrafları için ilgili fotoğraf sayfalarına göz atabilirsiniz.

Portekiz Gezilecek Yerler ve Yurtdışı Antik Kent Tarihi Şehir Fotoğrafları

Sintra fotoğrafları Quinta da Regaleira sarayı Portekiz - Portugal Sintra photos Quinta da Regaleira Palace

Sintra fotoğrafları Quinta da Regaleira sarayı Portekiz – Portugal Sintra photos Quinta da Regaleira Palace

Tarihte, dünya keşiflerinde donanması ile önemli bir yere sahip olan Portekiz, fotoğrafçılar için mükemmel bir ülke. Portekiz’in başkenti Lizbon’da fotoğraf çekilecek yerleri görmek için Lizbon fotoğraf sayfamıza bakabilirsiniz. Lizbon’da bulunan anıtlar, tarihi yapılar, müzeler ve önemli katedral ve kiliselerin fotoğrafları sayfamızda

Lizbon’un tarihçesinde önemli bir yere sahip, anıtları ile ünlü Belem sahil ilçesinin fotoğrafları için buraya göz atabilirsiniz.

Portekiz’in en çok turist çeken bölgesi olan Lizbon’a bağlı Sintra fotoğrafları için fotoğraf sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yapılan sıra dışı restorasyonu ile adının duyulduğu Pombal Kalesi fotoğrafları ve Avrupa kıtasının en batı ucu olan Roca burnu fotoğrafları için ilgili sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

İtalya Fotoğraflar ve Fotoğraf Çekilecek Yerler

İtalya gezisi ile ilgili sayfalarımız yapım aşamasında olsa da bitmiş olan fotoğraf sayfalarından başkent Roma’da bulunan dünyanın en büyük arenalarından Kolezyum fotoğrafları için ilgili sayfaya bakabilirsiniz. Ayrıca hala mimari ile ilgilenen insanların dikkatini çeken Pantheon fotoğrafları için ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Ayrıca Roma’da bulunan Ara Pacis fotoğrafları ve Sant’Angelo fotoğraflarına da yine linklerden ulaşılabilir. Tüm bunlarla birlikte İtalya Roma kenti fotoğraflarına genel olarak bakmanız gerekirse ilgili sayfaya göz atabilirsiniz.

Kanalları ile ünlenmiş Venedik gezi yazısı sayfamız henüz bitmemiş olsa da fotoğraf çekilecek yerler açısından sizlere yardımcı olarak Venedik fotoğrafları sayfamıza göz atabilirsiniz.

İtalya’nın en önemli kentlerinden olan Torino’da bulunan ve Mısır’dan sonra dünyanın en büyük antik Mısır müzesi fotoğrafları için ilgili fotoğraf sayfasına göz atabilirsiniz. Ayrıca Torino’daki bir başka büyük müze olan Torino Araba Müzesi fotoğrafları da görülmeye değer otomobillerin fotoğraflarını barındırmaktadır.

Roma Vatikan Aziz Petrus Bazilikası veya San Pietro Bazilikası heykelleri - Rome Vatican statues of St. Peter's Basilica (Basilica di San Pietro)

Roma Vatikan Aziz Petrus Bazilikası veya San Pietro Bazilikası heykelleri Yurtdışı antik kent tarihi şehir fotoğrafları – Rome Vatican statues of St. Peter’s Basilica (Basilica di San Pietro)

Diğer Yerler ve Fotoğraf Sayfaları

New York şehri de çok geniş bir yelpazede yazıldığından henüz gezi notları sayfasını bitirememiş olsak da New york fotoğrafları sayfamıza gidebilirsiniz.

Ayrıca Japonya’nın önemli şehirlerinden olan Kyoto fotoğraflarına ise bu linkten göz gezdirebilirsiniz.

Ayrıca İlgili Linkler:

Türkiye fotoğrafları
Portekiz güzergahı fotoğraf sayfası
İngiltere güzergahı fotoğraf sayfası
Yurtdışı hava durumu