Yurtdışı Antik Şehirler Tarihi Kentler Gezilecek Yerler

Yurtdışı antik şehirler tarihi kentler gezilecek yerler ile ilgili çeşitli ülkeler ve şehirlerle ilgili bilgi veren içerikleri burada bulabilirsiniz. Avrupa başta olmak üzere antik kentler ve tarihi şehirler ile gidilecek yerler hakkında bilgiler aşağıda bulunmaktadır. Ayrıca farklı şehirlerin, tarihi ve antik yapıları, anıtları ile ilgili bilgileri de sayfamızda bulabilirsiniz.Yurtdışı Antik Şehirler Tarihi Kentler Gezilecek Yerler Hakkında Bilgiler

Yukarıda özellikle ülke ülke ayırmamış olduğumuz yurtdışı antik şehirler tarihi kentler gezilecek yerler ile ilgili bölümlerin haricinde, bu bölümde de bunun tam tersini yapmayı planladık. Böylece gezginlerin veya fotoğraf meraklılarının gitmeyi düşündüğü önemli yerler ayrı kategoride karşısınıza gelmektedir.

Özellikle yurtdışı gezileri planlarken bizler, ülkelerde gidilecek görülmesi gereken önemli yerler diye aramaktayız. Bu anlamda yukarıda her bölüm kendi içerisinde ayrı bir yapıyı barındırırken, bundan sonraki bölümlerde ülkeler veya şehirler bazında gidilmesi gereken yerler karşınıza çıkmaktadır.

Portekiz Gezilecek Yerler

Portekiz güzergahı ile ilgili bilgiler için ilk olarak Portekiz güzergahı sayfamıza bakabilirsiniz.

Portekiz’in başkenti Lizbon bir açık müzesi gibi tarihi bir kenttir. Lizbon’daki gezilecek yerler, yapılar, anıtlar ve tarihi yerler için Lizbon gezi rehberi sayfamıza göz atabilirsiniz. Bunun yanında dünyanın en çok turist çeken bölgesi olan Sintra içeriğinde, Sintra ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca Lizbon’un sahil kasabası olan ve Portekizli kaşiflerin denize açıldığı yer olan Belem bölgesi de anıtları, müzeleri ve diğer tarihi yapılarıyla gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir Portekiz’de.

Lizbon Portekiz mimarisi ve Lizbon sokak fotoğrafları - Lisbon streets and Portugal architecture photos

Yurtdışı antik şehirler tarihi kentler gezilecek yerler, Lizbon Portekiz mimarisi ve Lizbon sokak fotoğrafları – Lisbon streets and Portugal architecture photos

Bunun yanında geçirdiği sıradışı restorasyon ile adından bahsettiren Pombal Kalesi sayfamıza da mimari özellikler ve fotoğraflar için uğrayabilirsiniz.

İngiltere Gezilecek Yerler

Futbolu ve tarihi birçok özelliği ile her yıl milyonlarca turist çeken İngilere gezilecek yerler için ilk olarak İngiltere güzergahı sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bununla birlikte İngiltere’nin başkenti olan Londra hakkında tüm bilgiler ve görülmesi gereken yerler hakkındaki Londra sayfamıza buradan gidebilirsiniz.

İngiltere gezilecek yerler Salisbury tarihi ev fotoğrafları - England historical houses of Salisbury

İngiltere gezilecek yerler Salisbury tarihi ev fotoğrafları – England historical houses of Salisbury

Ortaçağdan günümüze kadar nerdeyse bozulmamış iki kent olan Edinburgh ve Salisbury sayfalarına, gezi makaleleri için göz atabilirsiniz. Bununla birlikte Göbeklitepe’nin keşfine kadar dünyanın en eski yapısı olan Stonehenge ile ilgili merak edilenler için Stonehenge sayfamız sizi beklemektedir.

İtalya Gezilecek Yerler

İtalya gezisi ile ilgili bir güzergah yazısını henüz oluşturamadık. Ancak Roma kentinde gezilecek yerler ile ilgili yazımız için anıtları, mimari yapıları ve gezilecek yerler için Roma gezi sayfamıza göz atabilirsiniz.

Roma’da bulunan dünyanın en büyük antik arenası Kolezyum ve antik Pagan tapınağı olan Pantheon hakkındaki tüm bilgiler, merak edilenler, efsaneler ve fotoğraflar için ilgili sayfalara linklerden gidebilirsiniz.

Kutsal Melek Kalesi de denilen Sant'Angelo Kalesi veya Hadrian Mozolesi - Rome Castel Sant Angelo, Hadrian Mausoleum

Kutsal Melek Kalesi de denilen Sant’Angelo Kalesi veya Hadrian Mozolesi – Rome Castel Sant Angelo, Hadrian Mausoleum

Bununla birlikte günümüzde Sant’Angelo Kalesi olarak turist çeken imparator Hadrian mozolesi için, yakın bir tarihte yapılan ve restorasyon geçiren ünlü aşıklar çeşmesi de denilen Trevi çeşmesi için ve Ara Pacis anıtı için ilgili sayfalara bakabilirsiniz.

Roma haricinde İtalya’nın ve Avrupa’nın en önemli kenti Venedik anıtları, yapıları ve gezilecek yerleri ile ilgili ayrıca Venedik sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

ABD New York Gezilecek Yerler: Yurtdışı Antik Şehirler Tarihi Kentler Gezilecek Yerler

İnsan genelde her daim Amerika’ya gitmek fırsatını bulamıyor. Ancak New York ile ilgili yapılar, anıtlar ve gezilecek yerler hakkında bilgilere ilgili içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

New York Manhattan Empire State binası manzarası - New York City photos Manhattan from Empire State Building

New York Manhattan Empire State binası manzarası – New York City photos Manhattan from Empire State Building

Bunun yanında Kyoto gezisi sayfamız hazırlanmakta olduğu için yayınlayamadık. Ancak bu kentlerin fotoğraf sayfalarını gezebilirsiniz: Kyoto fotoğrafları

Ayrıca İlgili Linkler:

Portekiz güzergahı fotoğraf sayfası
İngiltere güzergahı fotoğraf sayfası
Gidilecek yerlere ait yurtdışı hava durumları