Yurtdışından

Yurtdışı Gezilecek Yerler

Yurtdışı gezilecek yerler ile ilgili çeşitli ülkeler ve şehirlerle ilgili bilgi veren gezi yazıları sayfamızda gidilecek yerler hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca farklı şehirlerin, tarihi ve antik yapıları, anıtları ile ilgili bilgileri de sayfamızda bulabilirsiniz.

Yurtdışında Gezilecek Yerler

Yukarıda özellikle ülke ülke ayırmamış olduğumuz gezilecek yerler ile ilgili bölümlerin haricinde, bu bölümde de bunun tam tersini yapmayı planladık. Böylece gezginlerin veya fotoğraf meraklılarının gitmeyi düşündüğü önemli yerler ayrı kategoride karşısınıza gelmektedir.

Özellikle yurtdışı gezileri planlarken bizler, ülkelerde gidilecek görülmesi gereken önemli yerler diye aramaktayız. Bu anlamda yukarıda her bölüm kendi içerisinde ayrı bir yapıyı barındırırken, bundan sonraki bölümlerde ülkeler veya şehirler bazında gidilmesi gereken yerler karşısına çıkmaktadır.

Portekiz Gezilecek Yerler

Portekiz güzergahı ile ilgili bilgiler için ilk olarak Portekiz güzergahı sayfamıza bakabilirsiniz.

Portekiz’in başkenti Lizbon bir açık müzesi gibi tarihi bir kenttir. Lizbon’daki gezilecek yerler, yapılar, anıtlar ve tarihi yerler için Lizbon gezi rehberi sayfamıza göz atabilirsiniz. Bunun yanında dünyanın en çok turist çeken bölgesi olan Sintra sayfamızda, Sintra ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca Lizbon’un sahil kasabası olan ve Portekizli kaşiflerin denişze açıldığı yer olan Belem bölgesi de anıtları, müzeleri ve diğer tarihi yapılarıyla gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir Portekiz’de.

Bunun yanında geçirdiği sıradışı restorasyon ile adından bahsettiren Pombal Kalesi sayfamıza da mimari özellikler ve fotoğraflar için uğrayabilirsiniz.

İngiltere Gezilecek Yerler

Futbolu ve tarihi bir çok özelliği ile her yıl milyonlarca turist çeken İngilere gezilecek yerler için ilk olarak İngiltere güzergahı sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bununla birlikte İngiltere’nin başkenti olan Londra hakkında tüm bilgiler ve görülmesi gereken yerler hakkındaki Londra sayfamıza buradan gidebilirsiniz.

Ortaçağdan günümüze kadar nerdeyse bozulmamış iki kent olan Edinburgh ve Salisbury sayfalarına, gezi yazıları için göz atabilirsiniz. Bununla birlikte Gübeklitepe’nin keşfine kadar dünyanın en eski yapısı olan Stonehenge ile ilgili merak edilenler için Stonehenge sayfamız sizi beklemektedir.

İtalya Gezilecek Yerler

İtalya gezisi ile ilgili bir güzergah yazısını henüz oluşturamadık. Ancak Roma kentinde gezilecek yerler ile ilgili yazılarımız bittikten sonra bir güzergah ve şehir tanıtım yazımızı yayınlayacağız.

Fakat Roma’da bulunan dünyanın en büyük antik arenası Kolezyum ve antik Pagan tapınağı olan Pantheon hakkındaki tüm bilgiler, merak edilenler, efsaneler ve fotoğraflar için ilgili sayfalara linklerden gidebilirsiniz.

Bunun yanında Venedik gezi yazısı sayfamız, Kyoto geszisi sayfamız ve New York gezisi notları hakkında sayfalarımız hazırlanmakta olduğu için yayınlayamadık. Ancak bu kentlerin fotoğraf sayfalarını gezebilirsiniz: New York fotoğrafları, Kyoto fotoğrafları ve Venedik fotoğrafları.

Ayrıca İlgili Linkler:

Portekiz güzergahı fotoğraf sayfası

İngiltere güzergahı fotoğraf sayfası

error: fotoğrafları izinsiz kullanmak yasaktır!