Portekiz Fotoğrafları ve Gezilecek Yerler – İber Yarımadası

Portekiz Fotoğrafları

Portekiz fotoğrafları hakkındaki içerikte, özellikle başkent Lizbon olmak üzere çeşitli şehirlerde bulunan tarihi anıtsal yapılar, tarihi kaleler, yerler ve içinden tramvay geçen tarihi sokaklar ile ilgili fotoğraf çekilecek yerlere dair bilgiler bulunmaktadır. Lizbon, Sintra ve Pombal gibi tarihi şehir ve yerler hakkındaki bilgiler için Portekiz Güzergahı sayfamıza, ayrıca Portekiz Güzergahı fotoğrafları için de ilgili sayfamıza göz atabilirsiniz.

Eğer bir yurtdışı tatili planlıyorsanız Portekiz şehirleri biçilmiş kaftan, özellikle Lizbon ve Sintra. Her ne kadar Porto şehrine de gitmek istemiş olsak da planız ve güzergahımız buna pek yetmedi, bir dahaki sefere diyelim.

Bu gezimizin çoğu Lizbon şehrinde geçmiş olsa da bilmenizi isteriz ki kaldığımız günler şehri bitirmemize yetmedi. Genel anlamda tarihi şehirler, mümkün olduğunca tarihi dokuları korunduğu takdirde gezilmesi gerekli yerler olarak önem arz etmektedirler. İşte Lizbon da bunlardan biri.

Portekiz Lizbon fotoğrafları dar sokaklar - Portugal Lisbon photos

Portekiz Lizbon fotoğrafları dar sokaklar – Portugal Lisbon photos

Portekiz Fotoğrafları ve Fotoğraf Çekilecek Yerler

Lizbon kenti, yaşam konusunda tarihi bir dekor sunmakta bizlere. Eski sokakları, yapıldığı dönemin özelliklerini koruyan mimarisiyle Lizbon evleri, efsanevi tramvayları ile Lizbon’da fotoğraf çekilecek yerler konusunda geniş bir yelpaze önümüze çıkmaktadır.

Lizbon’a hakim bir durumda olan Sao jorge Kalesi ve arkeolojik alanı, Estrela Bazilikası, Expo Fuarı için yapılmış Bilgi pavyonu, çeşitli müzeleri, Lizbon sokak fotoğrafları, Santa Justa asansörü için Lizbon fotoğrafları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bunların yanında anıtsal yapı statüsündeki Carmo Manastırı fotoğrafları da çektiğiniz fotoğraflara ayrı bir boyut katacaktır. Gülbenkyan müzesi fotoğrafları çekerken hem şaşıracak hem de hayretler içinde kalırken düşüneceksiniz. Bu kadar eser nasıl olur da bir yerde olur gibisinden.

Bunların yanında dünyada kendi konusunda sayılı bir yerde olan Oyuncak Bebek Hastanesi ve Müzesi fotoğrafları da şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz yerlerdendir.

Portekiz Fotoğrafları; Belem, Lizbon

Lizbon’un sahil ilçelerinden olan Belem, Lizbon tarihçesi anlamında önemli bir yere sahiptir. Bir çok tarihi yapıyla birlikte, Belem Kulesi, Portekiz Deniz Müzesi, Keşifler anıtı görselleri için Belem fotoğrafları sayfasına uğrayabilirsiniz. Portekiz fotoğrafları konusu açıldığında Belem bölgesi kesinlikle akla gelecek ilk yerdir.

Keşifler Anıtı veya Kaşifler anıtı Belem Lizbon - Padrão dos Descobrimentos (Monument of Discoveries)

Keşifler Anıtı veya Kaşifler anıtı Belem Lizbon – Padrão dos Descobrimentos (Monument of Discoveries)

Tüm bu yapılar ve anıtların yanında, kendi branşında dünyanın en kapsamlı müzesi olan Fayton Müzesi fotoğraflarına, Portekiz tarihinde önemli bir yere sahip olan ve mimarisiyle ziyaretçilerini hayran bırakan, her yıl ziyaret eden turist sayısıyla önemli bir konumda olan Jeronimos Manastırı fotoğraflarına ve gerek içerik gerekse mimari olan dünyanın en modern müzeleri arasında gösterilen MAAT Sanat, Mimarlık ve Teknoloji Müzesi fotoğraflarına ilgili linklerden ulabilirsiniz.

Kısaca Belem, Lizbon içinde bir başka yer gibi dimdik ayakta durmakta ve fotoğraf meraklılarına başka bir yerde göremeyecekleri veya bulamayacakları olanaklar sunmakta.

Sintra Bölgesi Fotoğrafları

Mimari ve tarihçe olarak Lizbon’dan ayrılan ve sanki başka bir dünyanın kapısını açan Sintra, aslında Ters Kule ile anılmaktadır. Gerçekten de çok farklı bir atmosfere sahip olan Sintra’da Quinta da Regaleira bahçesi ayrıntıları, Ters Kule fotoğrafları, Sintra Ulusal Sarayı ve Moors Kalesi fotoğrafları için Sintra fotoğraf sayfasını inceleyebilirsiniz.

Portekiz gezilecek yerler Ters Kule fotoğrafları - Sintra Quinta da Regaleira Reverse tower

Portekiz gezilecek yerler Sintra Ters Kule fotoğrafları – Sintra Quinta da Regaleira Reverse tower

Özellikle Sintra bölgesi fotoğraf çekimleri için ve Portekiz fotoğrafları sayfası oluşturmanız için eşsiz bir yer. Sintra’ya kadar gelmişken Avrupa’nın en batı ucu olan Roca burnuna gitmemezlik yapmamalısınız. Eşsiz manzarası ile Roca Burnu fotoğrafları da, sizin için keyifli bir deneyim olacaktır.

Pombal Kalesi Fotoğrafları

Özellikle mimari ve restorasyon ile uğraşanların gidip görmesi gereken bir yerdir Pombal Kalesi. Sıra dışı bir şekilde yapılan restorasyon daha kalenin kapısından girer girmez dikkati çekmektedir. Bu anlamda mimari fotoğrafçılık konusunda değişik bir deneyim sunmaktadır Portekiz fotoğrafları arasında Pombal Kalesi fotoğrafları.

Portekiz fotoğrafları, Portekiz’in tarihi yerlerini tanımak ve mimarî fotoğraflarını çekmek açısından meraklıları için gerçekten de iyi bir deneyim olacaktır.

 

Ayrıca Portekiz fotoğrafları haricinde, tüm yurtdışı fotoğraflarını da görmek isterseniz aşağıdaki linke bir göz atmalısınız.

Yurtdışı ve Avrupa Fotoğrafları

Ayrıca İlgili Linkler:

Londra Fotoğrafları
Edinburgh Fotoğrafları
Salisbury Fotoğrafları
New York Fotoğrafları
Kyoto Fotoğrafları
Venedik Fotoğrafları
Roma Fotoğrafları
Portekiz hava durumu